A korábbi évekhez hasonlóan a munkáltatók zöme a megváltozott adózási szabályoktól függetlenül továbbra is támogatja a munkavállaló gyerekeinek az iskolakezdését.
Amennyiben a munkáltató munkavállalójának a gyermekeire tekintettel tanévkezdési támogatást juttat, akkor a magánszemély által megszerzett jövedelem fő szabály szerint a munkavállaló más nem önálló tevékenységéből származó jövedelmének minősül függetlenül attól, hogy azt a munkáltató milyen formában és értékben juttatja. A tanévkezdési támogatás adható például pénzben vagy utalvány formájában is. Továbbá lehetőség van arra is, hogy a munkáltató például a tanévkezdéshez szükséges felszerelések értékét a vállalkozás nevére szóló számla ellenében térítse meg a dolgozóknak.
A tanévkezdési támogatás csekély értékű ajándékként is juttatható, személyenként a minimálbér 10 százalékáig (14.900 Ft), mely után a munkáltatónak a juttatás szokásos piaci értékének 1,18-szorosa után 15 százalék szja és 17,5 százalék szociális hozzájárulási adó fizetési kötelezettsége keletkezik (Szja tv. 70. § (6) bekezdés a) pont).
Csekély értékű ajándékként biztosítható a tanévkezdési támogatás például termékre beváltható utalvány formájában vagy oly módon, hogy ezen összeghatárig a munkáltató a nevére szóló számla ellenében a munkavállaló vásárlásai értékét megtéríti. Csekély értékű ajándék pénz formájában nem adható.
Csekély értékű ajándékként tanévkezdési támogatás nem csak munkavállalónak, hanem közvetlenül a munkavállaló gyermekeinek is juttatható. Ebben az esetben a juttatásban részesülő személynek a gyerek tekinthető, így gyerekenként 14.900 Ft összeghatárig adható a tanévkezdési támogatás.
Lehetőség van arra is, hogy a közhasznú egyesület, alapítvány, közalapítvány, annak létesítő okiratában rögzített közhasznú céljával összhangban tanévkezdési támogatást juttasson az iskoláskorú gyermekek szüleinek. Azonos feltételekkel adhat támogatást a szakszervezet is. Amennyiben az előzőekben felsorolt szervezetek nem pénzben adott juttatás formájában biztosítják a tanévkezdési támogatást, akkor a juttatás értéke összeghatártól függetlenül adómentes. Pénzben történő támogatás esetén adómentesen, a minimálbér 50 százalékáig (2019-ben 74 500 Ft) nyújtható támogatás az Szja tv. 1. számú melléklet 3.3-3.4 pontjai szerint.